#Recenze - Fate/Zero

9. dubna 2013 v 21:44 | Shinari |  Recenze - Anime

Název:Fate/Zero
Rok vydání:2011 - 2012
Počet epizod:13 + 12
Hodnocení:4/5

Ve zkratce:
Sedm pánů, sedm služebníků v podobě hrdinských duchů a jeden Svatý grál o nějž se vede válka každých deset let.

Rozpitvání:
Vezmu to pěkně z kraje, tedy první částí. Do děje nás příjemně zavede první díl o čtyřiceti minutách, který nám trochu přiblíží pány - mágy, kteří nám ale po zbytek příběhu nevyčarují ani kytku ze střelnice (tedy snad kromě Toosaky Tokiomiho, který bude své dceři ukazovat jak se to správně dělá) nepočítame-li ty super tetování jako ovládací kouzla. Postupně se setkáváme s vyvolanými duchy, kteří se řadí do své třídy - Assassin, Archer, Berserker, Caster, Lancer, Rider a Saber (u té mě mírně zaskočil král Artuš v oiroke jutsu, ale za chvíli jsem si zvykla a Saber mi nehorázně padla). Charaktery postav jsou opravdu neskutečné. Riderovo chování mě z počátku mírně iritovalo, vlastně se ani Waverovi nedivím, že byl ze začátku otrávený. Kdyby jste vyvolali svého ducha po kterém chcete aby vám vyhrál grál, taky by vás zaskočil přerostlý - u tohohle si nejsem jistá, protože Waver byl přece jenom drobnější - cápek co má potřebu neustále něco kupovat a mele o dobývání světa. Mimochodem, jeho triko co si objednal mi chvíli vrtalo hlavou. Chtěli snad naznačit, že na tom co se povídá něco pravdy bude? Postupem dílů mi ale Saša uvízl v paměti a začala jsem jeho myšlení víc chápat. Jeho řeč k Saber o tom, jak má pravý král vypadat byla neskutečná. Jedna z mála postav co mě tam štvala byl Ryuunosuke. Moc se nám tam neukázal, ale jeho posedlost zabíjením dětí. Díky ne. Pobavilo mě Casterovo přesvědčení o tom, že vyhrál grál a že Saber je Johanka z Arku. Ještěže tihle dva tam skončili někdy v přelomu těch dvou částí, víc vypatlanýho Castera bych už nezvládla.
A to už se dostávám k exekutorovi (snad to píši dobře) - Kotomine Kirei. Nechápu proč mi z něj na konci udělali takovýho psychopata, jinak by to byl celkem fajn týpek co chce získat grál aby vlastně zjistil co si nejvíc přeje. Pěkně to ze začátku pořešil s assassinem, kdy ho nechal zabít aby si všichni mysleli, že vypadl ze hry, zatímco si běžel za otcem - knězem a takovým dozorcel ve válce - pro pomoc. Ale vždy se tam musí objevit někdo, kdo bude o pár kroků napřed a svého oponenta si pěkně proklepne. Ano, Emiya Kiritsugu. Musel mít snad vypnutou lidskost, protože se mi zdál jako zabíjející mašina. Prostě vytáhne zbraň a čáu. Pro grál má připravenou nádobu - rozuměj: manželku - Irisviel. Tu musí za každou cenu ochránit, a tak se rozhodne, že Saber se nebude zabívat jím, ale Iri.
Tyhle tři jsem si spolu s Riderem a Lancerem oblíbila nejvíc. Irisviel mi bylo chvílema líto, musela žít v domnění, že pokud Kiritsugu nezíská grál tak její dcera skončí jako nádoba taky. So sad. Ještě kdo vám tak utkví v paměti bude Lancer, který si vás získá už jen pouhým úsměvem. Ano, takhle si představuju pravýho rytíře. Zraní Saber a ta nebude moc používat - okay, nevzpomenu si jak se to jmenovalo tak tomu říkejme třeba speciální zbraň. Pak kvůli spolupráci bude muset tu svoji speciální zbraň obětovat aby se Saber uzdravila. Opravdu velmi dojemný moment kdy mu pak Kiritsugu za zády Saber vrazí kudlu do zad. V tomhle případě si do sebe tu halapartnu či co vrazí za pomoci ovládacího kouzla vrazí sám. Až nějak v té půlce mi začínalo docházet, že tady půjde o život. Ještě stojí za zmínku Matou Kariya. Chudák, takhle ho trápit. Je tam moc pěkná scéna, kdy mu do pusy vleze obří červ aby získal Sakuřinu manu. Doporučuji si u toho dávat pozor, jestli nebudete jíst. Tuhle postavu jsem nehorázně litovala. Snažil se zachránit jednu z dcer osoby, kterou miloval (ale stejně nakonec tu svoji milovanou zabil - a řekla bych, že úplně zbytečně). Ještě co mě fascinovalo byla vychcanost - omluvte výraz, jinak to nejde - Archera (Gilgameshe). Byl jak včelka co lítá z kytičky na druhou. V tomhle případě mám na mysli přelétavost mezi dvouma pánama, né opilování. A pak už následovala série úmrtí. Dozvídali jsme se o minulosti Kiritsuga a v jednom díle sledovali jak malé dítě zachraňuje děti - okay, tenhle díl bych i vynechala, s dějem nijak nepohnul. U konce jsem chvíli zírala do prázdna. Vše se to otočí, z oblíbených postav zbývají dva a nepochopila jsem tam pár věcí. *spoiler jak sviň!* (Třeba tu, jestli Kirei ten grál získal a jeho přání bylo takhle spálit část světa, nebo to byl následek zničení grálu Saber) *konec - spoiler jak sviň!* Vidíme tam naprosto sesypanýho Kiritsuga, který si adoptuje roztomilýho přeživšího, Wavera, který uklízí po Sašovi nepořádek, který tam nechal a pak Kariyu u kterýho máte chuť brečet soucitem. Záběr na nahýho Archera (kromě svalů ale stejně nic neuvidíte) odrovná snad každou jeho faninku a aspoň nějak to uvolnilo tu atmosféru vedle šílejícího Kireie. Celé mi to přišlo tak, že se všichni ženou za jedním cílem, který se jim stejně nemůže splnit. Ikdyž Sašovi se snad jeho přání k Waverovi, aby ho následoval splnilo.

Shrnutí:
Pokud hledáte anime s mírně historickýma prvkama a úžasnejma charakterama tak určitě doporučuji. Sice se občas budete chytat za hlavu, že se tam vyskytuje pár nejasností, ale to se dá přehlídnout. Kresba je moc pěkná a co jsem se dívala tak oproti první verzi Fate/Stay night je o hodně lepší. Takže pokud u něčeho chcete zapojit i svoje mozkové buňky a chvílema se i pobavit tak s chutí do toho!:)
 


Komentáře

1 ShiO_O ShiO_O | Web | 10. dubna 2013 v 17:26 | Reagovat

Měla bych se na to podívat :DD Nejvíce s mou zvědavostí jsem si odkrývala to bíly :DDDD

2 Raven Lillyth Addams Raven Lillyth Addams | Web | 12. dubna 2013 v 22:54 | Reagovat

=))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama